Cztery medale podczas PZLA Mistrzostw Polski U16

Znakomicie spisali się Nasi zawodnicy na rozegranych w Słupsku PZLA Mistrzostwach Polski U16 (26-27.09.2020).

Michał Gawenda na najwyższym stopniu podium

Złoty medal zdobył, trenowany przez ojca Andrzeja, Michał Gawenda, który był murowanym faworytem konkursu tyczkarzy. W tym roku Michał ustanowił już fenomenalny rekord Polski (4,90m). W Słupsku do odniesienia zdecydowanego zwycięstwa wystarczyło 4,60m (drugi w konkursie zawodnik został wyprzedzony o 70cm).

Kolejne miejsce na najwyższym stopniu podium wywalczyła w biegu na 80m przez płotki podopieczna Marii Pawłowskiej, Julia Zegan (zdjęcie poniżej). Nasza płotkarka już w biegu eliminacyjny zasygnalizowała wysoką formę zdecydowanie wyprzedzając wszystkie rywalki i zbliżając się do „życiówki” (11,81s). W finale nie pozostawiła pozostałym zawodniczkom żadnych złudzeń, wygrywając z nowym rekordem życiowym (11,63s), który jest gorszy od rekordu Polski o jedynie 0,02s.

Julia Zegan z trenerką Marią Pawłowską
Aleksandra Suchenek

Bardzo dobrze spisała się również Aleksandra Suchenek (na zdjęciu powyżej), która w biegu na 200m przez płotki zajęła 3. miejsce bijąc rekord życiowy (29,06s). Na tym samym dystansie zaprezentowała się też nasza złota medalistka z krótszego biegu płotkarskiego (wynik 29,50 PB pozwolił Julii Zegan na zajęcie 6. miejsca).

Czwarty medal dla Naszego klubu zdobyła trenowana przez, w przeszłości znakomitą biegaczkę Annę Owsiak (Bukis), Aleksandra Duban, która w biegu na 2000m zajęłą 3. miejsce poprawiając rekord życiowy o prawie 12 sekund (6:35,79).

Wyniki te pozwoliły Naszemu Klubowi na zajęcie bardzo wysokiego, 4. miejsca w klasyfikacji medalowej.

Małgorzata Zadrąg z numerem 8

Oprócz tego Nasz klub reprezentowała, w konkurencji chodu na 3000m, Małgorzata Zadrąg (kolejna podopieczna Marii Pawłowskiej na zdjęciu z numerem 8). Nowy najlepszy czas (17:14,71) uplasował ją na 6. miejscu.

W konkursie rzutu oszczepem startowała też trenowana przez Zenona Grąbczewskiego Martyna Warsicka. Wynik 35,87 pozwolił jej na zajęcie 7. miejsca.

Wszystkim zawodnikom i trenerom serdecznie gratulujemy!