Trzy medale oraz rekord polski Michała Gawendy podczas Halowych Mistrzostw Polski U18 i U20

Znakomicie spisali się nasi zawodnicy podczas rozegranych w Toruniu (12-14.02.2021) Halowych Mistrzostw Polski U18 i U20.

Pierwszy medal zdobyła w konkursie skoku o tyczce U18 podopieczna Andrzeja Gawendy, Natalia Olszewska (na zdjęciu poniżej). Pokonanie poprzeczki zawieszonej na wysokości 3,60m pozwoliło jej na zajęcie 3. miejsca.

Natalia Olszewska (po prawej) podczas dekoracji

Dobrą passę kontynuował, zasługujący na specjalne wyróżnienie, Michał Gawenda (na zdjęciu poniżej), który oprócz pewnego zwycięstwa w konkursie tyczkarzy U18 (wyprzedził drugiego zawodnika o 67cm), ustanowił fenomenalny rekord Polski U18 – 5,07m.

Michał Gawenda przy tablicy z wynikami po oddaniu rekordowego skoku

Trzeci medal dla naszego Klubu wywalczyła trenowana przez Piotra Balcerzaka Aleksandra Suchenek ( na zdjęciu z trenerem poniżej), która z czasem 40,20s zajęła 2. miejsce w biegu na 300m U18 (w eliminacjach 40,19s – obydwa czasy są lepsze od dotychczasowego rekordu życiowego).

Aleksandra Suchenek z trenerem Piotrem Balcerzakiem

Z bardzo dobrej strony zaprezentowali się również pozostali sprinterzy trenowanie przez Piotra Balcerzaka.

Niewiele zabrakło Julii Zegan (zdjęcie poniżej) do miejsca na podium w biegu na 60m przez płotki U18. Drobna kontuzja nieco przeszkodziła w uzyskaniu lepszego wyniku i pozwoliła na zajęcie 4. miejsca (8,74s). Na pocieszenie pozostaje Julii fakt, że wszystkie zawodniczki, które uplasowały się przed nią, za rok przejdą do starszej kategorii wiekowej (U20) i to ona będzie główną faworytką do zwycięstwa.

Julia Zegan (po prawej) z koleżanką z grupy treningowej Aleksandrą Suchenek

Wiktor Faraj (na zdjęciu poniżej) w każdym biegu podczas mistrzostw “bił życiówki”. Na 60m U20 pewnie awansował do finału A (6,93s w eliminacjach), gdzie po raz kolejny poprawił swój najlepszy wynik (6,91s) zajmując ostatecznie 6. miejsce. Równie dobrze wystartował na 200m U20. W finale B zajął 1. miejsce (ogólnie 7.) po raz kolejny poprawiając rekord życiowy – 22,30s.

Wiktor Faraj

Zofia Landowska (na zdjęciu poniżej) również awansowała do finału A biegu na 60m U20, w którym zajęła 8. miejsce z czasem 7,83s (w eliminacjach 7,79s) oraz w biegu na 60m przez płotki U20 – 6. miejsce z czasem 8,92s.

Zofia Landowska

Kamila Sobczyk po uzyskaniu w biegu eliminacyjnym na 60m U20 czasu 7,83s musiała się zadowolić awansem do finału B. Tam poprawiła się o 0,02s i uplasowała się na 3. miejscu (łącznie 11.).

W tej samej konkurencji Oliwia Wiśniewska, uzyskała 8,17s i nie awansowała do finału (21. miejsce).

Małgorzata Zadrąg w chodzie na dystansie 3000m U18 uzyskała nowy rekord życiowy – 16:12,40, który zapewnił jej 10. miejsce.