Podsumowanie Roku 2022

To był udany rok dla Naszego Klubu! Wiele medali Mistrzostw Polski, nowe rekordy życiowe i motywacja do dalszej pracy.

Początek roku oznaczał przygotowania do sezonu halowego.

W Rzeszowie podczas Halowych Mistrzostw Polski U18 i U20 wystartowała siódemka naszych zawodników. Zdobyliśmy dwa złote i jeden brązowy medal a w klasyfikacji klubowej zajęliśmy 9. miejsce na 77 klubów.

🥇Aleksandra Suchenek – 300m

🥇Michał Gawenda – skok o tyczce

Brąz Małgorzata Zadrąg – chód 3000m

4 msc. Natalia Olszewska – skok o tyczce

4 msc. Julia Zegan – 60m ppł

Michał Gawenda pokonując wysokość 4.80m w skoku o tyczce i zajął 7. miejsce Halowych Mistrzostw Polski w Toruniu.

5 czerwca odbyły się Mistrzostwa Mazowsza Sztafet w Piasecznie, gdzie nasza sztafeta w składzie: Karolina Kubalak, Hania Wrotek, Roksana Wasilewska, Maja Koprowska zajęła 3 miejsce z czasem 52.70s.

Nina Baryłka podczas Ogólnopolskich Zawodów LDK – Mistrzostw Polski Dzieci zajmuje w finale 3 miejsce w biegu 60m.

Podczas Mistrzostw Polski w Suwałkach Michał Gawenda ustanowił nowy Rekord Polski U18 w skoku o tyczce 5.40m zajmując wśród seniorów 4. miejsce.

W lipcu odbyła się Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży – Mistrzostwa Polski U18. Nasi zawodnicy zdobyli 2 złote i 2 srebrne medale co dało Nam 3 miejsce w klasyfikacji medalowej (na 207 Klubów).

🥇Aleksandra Suchenek – 400m przez płotki

🥈Aleksandra Duban – 1500m

🥈Małgorzata Zadrąg – chód 5000m

Michał Gawenda został złotym medalistą Mistrzostw Europy U18 w Jerozolimie pokonując wysokość 5.10 w skoku o tyczce 🤜

Reprezentowała nas również Aleksandra Suchenek w biegu 400m przez płotki.

Podczas Mistrzostw Polski U23 brązowy medal w rzucie młotem zdobyła Karolina Bomba.

Sierpień rozpoczął się natomiast od Mistrzostw Świata U20 w Cali, gdzie Michał Gawenda zdobył brązowy medal ustanawiając przy tym nowy Rekord Polski U18 – 5.45m 🔥

Podczas Meczu U23 Polska-Czechy-Węgry 2022 Karolina Bomba zajmuje 3. miejsce w rzucie młotem.

We wrześniu odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa U16 2022.

✅ Filip Janas 1 miejsce w biegu 110ppl

✅ Roksana Wasielewska 1 miejsce w biegu 1000m

✅ Maja Chmielewska 2 miejsce w rzucie młotem

✅ Maja Koprowska 3 miejsce w biegu 100m

Sezon letni zakończyły Mistrzostwa Polski U16 – Mały Memoriał Janusza Kusocińskiego w Lublinie.  Roksana Wasielewska w biegu 1000m zdobyła srebrny medal, a Kubrat Hruzewicz zajął wysokie 7. miejsce w biegu na 100m.

Rok 2022 już za Nami. W Naszych działaniach wspiera Nas BIOFARM. Dziękujemy za współpracę. Mamy nadzieję, że rok 2023 będzie równie owocny!