Cztery medale podczas podczas 53. PZLA Mistrzostw Polski U18

W dniach 28-30 lipca 2021, we Włocławku odbyły się 53. PZLA Mistrzostwa Polski U18, podczas których rewelacyjnie spisali się nasi zawodnicy.

Złoto w skoku o tyczce zdobył bezkonkurencyjny Michał Gawenda. Trenujący z tatą Andrzejem, pokonał wysokość 5.00m wyprzedzając drugiego zawodnika o 50cm.

Michał Gawenda

Dwa medale zdobyły podopieczne trenera Piotra Balcerzaka . Srebrny w biegu na 400m przez płotki, z wynikiem 62.52s, był udziałem Aleksandry Suchenek, a brąz w biegu na 100m przez płotki wywalczyła Julia Zegan (13.89s).

Kolejny brązowy medal w biegu 1500m wywalczył trenowany przez Annę Owsiak Stanisław Andziak (4:05.54s).

Pozostali Nasi reprezentanci również spisywali się bardzo dobrze.

Aleksandra Duban w biegu na 3000m uzyskała czas 10:15.02s i zajęła 5. miejsce.

W skoku o tyczce Natalia Olszewska pokonując wysokość 3.50m uplasowała się również na 5. miejscu, a Zuzanna Tokarzewska ustanowiła swój nowy rekord życiowy 3.10m, który pozwolił jej na zajęcie 17. miejsca
Nowy rekord życiowy uzyskała również Małgorzata Zadrąg w chodzie 5000m – 26:32.07s – 8. miejsce.
Kacper Uściński w biegu 200m uzyskał czas 23.40s i skończył zawody na 20. miejscu.

Powyższe wyniki pozwoliły Nam na zajęcie bardzo dobrego, 8. miejsca w klasyfikacji medalowej oraz 11. miejsca w klasyfikacji punktowej (na 218 sklasyfikowanych klubów).